نقش والدین در تربیت و پرورش کودکان

یکی از مهمترین افرادی که در تمام مراحل زندگی نقش مهمی را ایفا می کند، خانواده هست به گونه ای که نقش والدین و خانواده تاثیر مهمی در زندگی کودکان دارد و انها برای فرزند خود بهترین معلم و الگو هستند.

 

ابتدا یک تعریف از خانواده کنیم:

 

خانواده شامل پدر، مادر، فرزند می باشد؛ وجود والدین در خانواده، اهمیت زیادی برای رشد کودکان دارد. برخی از اساسی ترین نقش های والدین در خانواده عبارت اند از:

 1. پرورش و آموزش کودکان
 2. نظم دادن به اعضای خانواده
 3. مدیریت خانواده
 4.  پشتیبانی مالی از اعضای خانواده

که یکی از مهمترین وظایف پدرو مادر تربیت کودکان است در واقع پدرو مادر  نقش کلیدی و اساسی در تربیت فرزند دارند. والدین  علاوه بر اینکه در تربیت جسمی فرزند نقش مهمی دارند، در تربیت روحی و روانی او هم باید توجه ویژه ای داشته باشند..

والدین دوست دارند کودکانی  شاد و مودبی داشته باشند تا در کودکی و بزرگسالی از سوی دیگران مورد احترام قرار بگیرند.والدین  دوست ندارند کسی در مورد آنها بگویند که فرزندان بی ادب و بی تربیتی دارند.

 

چگونگی تربیت کودکان

 

 شاید برای تربیت فرزند لازم باشد که رفتارهای قابل قبول را به او آموزش دهید و رفتارهای غیر قابل قبول را برای او تعیین کنیم. تربیت به بچه ها می آموزد که چگونه از مقررات اطاعت کنند و به همه احترام بگذارند.

 

نحوه برخورد با کودکان

 

نحوه برخورد والدین با کودک ارتباط مستقیم با تربیت آنها دارد . والدین برای اینکه فرزند خود را به خوبی تربیت کنند باید عشق و محبت خود را به فرزنشان نشان دهند و از طرف دیگر برای او محدودیت هایی را هم در نظر بگیرند.

از جمله :نخریدن اسباب بازی’نبردن به پارک و شهر بازی’خابیدن سر ساعت معین….

در حقیقت والدینی که محدودیت های زیاد برای تربیت کودکان استفاده می کنند باید قبول کنند که روش صحیحی را به کار نمیگیرند، و مانند زمان های قدیم دیکتاتورانه با کودکان رفتار می کنند. هدف از تربیت کودکان، باید آموزش احترام گذاشتن متقابل به آن ها و آماده کردن آن ها برای پیروی از قوانین اجتماعی است.

 

سخن پایانی:

 

همه والدین باید تلاش کنند تا کودکان خود را با بهترین روش تربیت کنند.کودک باید به گونه ای تربیت شود که کار خوب بهرآسانی از او سر بزند، نه این که با اکراه به آن تن دهد.

 

مجموعه و پیش دبستانی دنیای اندیشه به عنوان پیش دبستانی خوب در اصفهان زیر نظر آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت دارد و رویکرد های آموزشی به روز دنیا را تا جای ممکن اجرا کرده و در محیطی کاملا عینی و پژوهشی و بازی محور مطالب را به کودکان منتقل می کند همچنین با استفاده از آموزشهای نوین و عروسکی با حضور مربیان مجرب فضای مجازی را برای دلبندان شما جذاب تر ساخته است.

 

گردآورنده: بهناز ممیز

 

ثبت نام اینترنتی دوره های استعدادیابی

برای ثبت نام در دوره های استعدادیابی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره های استعدادیابی

 • نکته: فرم مورد نظر برای متولدین قبل از سال 1399 می باشد.

 

 

ثبت نام دوره پیش دبستانی (پیش 1 و پیش 2)

برای ثبت نام دوره پیش دبستانی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره پیش دبستانی

مهدکودک و پیش دبستانی دنیای اندیشه(دنیای نوابغ)

1- بیش از هفت سال تجربه در زمینه استعداد یابی و خلاقیت با به کار گیری جدیدترین تکنیک های پژوهشی ، استعدادیابی و استعداد پروری با روش های به روز دنیا نظیر مونته سوری و……..

2-برگزاری انواع تست های هوش / استعدادیابی / خلاقیت برای تمامی گروه های سنی

3-پذیرش صبح و عصر در تمامی فصول

4-زیر نظر آژانس جهانی استعداد یابی WTA

5-آموزش برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان /ربــاتـیـک/آزمــایـشگـاه/خلــاقیـت/نـجــوم/اوریـگـــامــی/ایــروبیـک/شـطـرنـج/مـوسیقـی/زبان انگلیسی /تئاتر/نقاشی خلاق/عکاسی/کـلـوپ بـازی و…

6-قبولی صدر صد در آزمون های ورودی مدارس مطرح شهر اصفهان مثل(امام صادق، سادات ، زکریا، محمد باقر، معصوم، امام علی، ولایت و غیره)

7–بهترین کانال قصه گویی در کشور

8-ایجادو تشکیل ” خیر کوچولو ” اولین خیریه ای در کشور  هست که اعضای آن را کودکان 3 تا 6 سال تشکیل می دهند

9- برگزاری کلاسهای گروه سنی 3-15 سال کلاس های ویژه استعدادیابی ، خلاقیت ، پژوهش در تابستان :اریگامی ، ایروبیک ، رباتیک ، فبک ، تکنولوژی فکر ، برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان، تئاتر  ، حرکات موزون ، چرتکه ، سازه های ماکارونی ، شطرنج ، صنایع دستی ، عکاسی  ، موسیقی ، نقاشی ، نجوم ،  خلاقیت ، آشپزی ساده ، دوخت ساده ، کاردستی با اشیائ دور ریختنی

ارتباط با ما

تلفن ثابت:

 • ۳۶۶۹۳۱۴۶

شماره روابط عمومی:

 • ۰۹۱۳۷۹۹۱۱۲۰

شماره موبایل:

 • ۰۹۱۳۹۱۹۶۴۰۰

آدرس:

 • خیابان ملاصدرا جنوبی، جنب دبیرستان دخترانه منشئی، کوچه شاهد ( 11 )، پلاک 8

ساعات کاری:

 • شنبه – چهارشنبه :    صبح          15 – 7
 • شنبه – چهارشنبه :    عصر          19 – 15
 • پنج شنبه:               صبح          13 – 8

ایمیل:

info@navabegh.org

ویدئوی آپارات

برای دیدن ویدئوهای بیشتر به گالری فیلم یا کانال آپارات مراجعه کنید.

کانال آپارات:

https://www.aparat.com/mnavabegh