کلاس آموزش نقاشی در دنیای اندیشه | کلاس آموزشی

کلاس آموزش نقاشی در دنیای اندیشه | پیش دبستانی دنیای اندیشه

 

اهمیت کلاس آموزش نقاشی برای کودکان موارد بسیاری را چون مطالب زیر شامل می شود:

 

 🎨 مهارت‌های حرکتی ظریف را توسعه می‌دهد.

مهارت‌های حرکتی ظریف شامل هرگونه حرکت تخصصی دست، مچ و انگشتان می‌باشد. به عنوان یک بزرگ‌سال، هنگام تایپ کردن، رانندگی یا حتی پیام نوشتن، به مهارت‌های حرکتی ظریف تکیه می‌کنید. برای کودک شما مهم است که مهارت‌های حرکتی ظریف و قوی را در سنین پایین توسعه دهد.

 

🎨 تحلیل بصری را تشویق می‌کند. 

کودکان خردسال هنوز برخی از مفاهیمی را که ممکن است شما فرد بزرگ‌سال بدیهی می‌دانید، مانند فاصله، تفاوت اندازه و تفاوت بافتی درک نمی‌کنند. نقاشی فرصتی مناسب برای فرزند شما است که بتواند این مفاهیم را به شکلی آگاهانه فرابگیرد.

 

🎨به تمرکز کودک کمک می‌کند.

از آنجا که بیشتر کودکان از نقاشی لذت می‌برند، این فعالیت زمانی را برای ایجاد مفاهیم تمرکز و تمرین فراهم می‌کند. این مفاهیم برای موفقیت تحصیلی فرزند شما حتی در دوره ابتدایی ضروری هستند.

 

🎨هماهنگی دست و چشم را بهبود می‌بخشد. 

علاوه بر بهبود مهارت‌های حرکتی ظریف، نقاشی کردن، کودک شما را قادر می‌سازد که بین آنچه می‌بیند و آنچه انجام می‌دهد ارتباط برقرار کند. این هماهنگی بین چشم و دست در موقعیت‌های ورزشی و تفریحی و همچنین در رویه‌های تحصیلی ازجمله دروسی که نیاز به نوشتن و خط خوب دارند، مهم است.

 

🎨عزت نفس کودک را افزایش می‌دهد. 

به عنوان والد، شما احتمالاً دوست دارید این جمله را بشنوید، “نگاه کن که چه ساخته‌ام!” هنگامی که کودک شما فرصتی برای ایجاد بازنمایی‌های بدنی از تخیل، افکار و تجربیات خود دارد، عزت نفس به دست می‌آورد.

 

🎨کودک، روش حل مسئله خلاقانه را می‌آموزد.

برای کمک به فرزند خود در ایجاد انگیزه برای نقاشی کردن و خلق اثر، از تشویق مثبت استفاده کنید. می‌توانید نقاشی‌های تمام شده او را در اتاق کودک یا جاهای دیگر خانه‌تان به نمایش بگذارید، نقاشی‌های منحصر به شخصی خاص را در قالب نامه‌هایی به اعضای خانواده بدهید و فرزند خود را به خاطر تمرین و دستاوردهای خاصش ستایش کنید.

 

🎨نقاشی کشیدن باعث می‌شود کودکان بیان بهتری از خود داشته باشند.

کودکان همیشه نمی‌توانند با استفاده از کلمات و اعمال، احساسات خود را ابراز کنند، بنابراین نقاشی و آموزش نقاشی شکل مهم دیگری از ارتباط است. می‌توانید از طریق نقاشی کشیدن، به تفکرات و افکار کودک خود دست پیدا کنید. توانمندسازی کودک به بیان آنچه احساس می‌کند باعث افزایش هوش هیجانی او نیز می‌شود.

 

در موسسه پیش دبستانی دنیای اندیشه تلاش بر این است که با اهداف متفاوت فعالیت های متعددی در زمینه آموزش نقاشی کودکان مقطع پیش یک و دو ارائه دهد.

 

واحد نقاشی به صورت مشترک در دو گروه کاشفک و نابغک این موسسه شامل آموزش سرفصل های زیر می باشد:

 1. 🔺آشنایی با ابزار و وسایل نقاشی
 2. 🔺در دست گرفتن مداد
 3. 🔺روش های رنگ آمیزی به حالت های( بالا – پایین, چپ- راست, هاشور زدن و دایره ای)
 4. 🔺نقاشی مرحله ای ( در مقطع پیش یک با اشکال ساده تر و پیش‌دو اشکال پیچیده تر)
 5. 🔺اتصال نقطه چین ها و تکمیل طرح
 6. 🔺کلاژ درخت های چهار فصل
 7. 🔺طراحی ماشین
 8. 🔺طرح و رنگ آمیزی های خلاقیتی ( با کف دست یا پا , انگشتان دست, گوش پاک کن و پنبه و…)

 

و تفاوتی که در آموزش نقاشی در این دو مقطع هست این است که در مقطع پیش یک بیشتر مبنی بر تقویت دست ورزی و نقاشی های آزاد برآمده از ذهن بچه ها و خلاقانه است و معمولا نقاشی مفهوم دار نمی کشند , در پیش دو کودکان نقاشی را با کشیدن جزئیات بیشتر آموزش میبینند ولی در پیش یک جزئیات را نمی کشند و همچنین از اشکال برای طراحی و مداد رنگی برای رنگ آمیزی استفاده نمی کنند و معمولا از ابزارهایی مانند پاستل, رنگ انگشتی, آبرنگ و یا گواش استفاده می کنند. هدف در مقطع پیش یک غالبا تشخیص رنگ ها و تکمیل مهارت های تقویت دست ورزی است.

و در آخر لازم به ذکر است که, بدانیم آنچه بسیار مورد توجه است، کشف دیدگاه‌های ذهنی کودکان است که خود از بیان آن‌ها عاجز هستند و همچنین بهره‌گیری از این ابزار، برای تقویت ناخودآگاه کودک است. در این حالت کودک با سرگرمی و بازی دلخواهش، در جهت اهداف پرورشی والدین گام برمی‌دارد. سعی کنید حتما در برنامه‌های تفریحی کودک خود نقاشی کردن را همواره بگنجانید.

البته نیازی به اجبار کردن او به این کار نیست, بلکه می‌توانید با سیاست‌های تشویقی او را به سمت نقاشی جذب کنید. حتما سعی کنید ابزارهای نقاشی مختلف از مداد رنگی، آبرنگ و گواش گرفته تا پاستل و کرایون را در اختیار کودکان خود قرار دهید تا آن‌ها بیش از پیش به نقاشی کشیدن علاقه‌مند شوند. نقاشی دروازه‌ای برای وارد شدن کودکان شما به دنیای بزرگ‌تری است که می‌تواند او را برای نقش‌آفرینی موثر در بزرگسالی آماده کند.

 

مجموعه و پیش دبستانی دنیای اندیشه به عنوان بهترین پیش دبستانی اصفهان زیر نظر آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت دارد و رویکرد های آموزشی به روز دنیا را تا جای ممکن اجرا کرده و در محیطی کاملا عینی و پژوهشی و بازی محور مطالب را به کودکان منتقل می کند همچنین با استفاده از آموزشهای نوین و عروسکی با حضور مربیان مجرب فضای مجازی را برای دلبندان شما جذاب تر ساخته است.

 

گردآورنده : مرضیه بلوری نژاد

ثبت نام اینترنتی دوره های استعدادیابی

برای ثبت نام در دوره های استعدادیابی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره های استعدادیابی

 • نکته: فرم مورد نظر برای متولدین قبل از سال 1399 می باشد.

 

 

ثبت نام دوره پیش دبستانی (پیش 1 و پیش 2)

برای ثبت نام دوره پیش دبستانی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره پیش دبستانی

مهدکودک و پیش دبستانی دنیای اندیشه(دنیای نوابغ)

1- بیش از هفت سال تجربه در زمینه استعداد یابی و خلاقیت با به کار گیری جدیدترین تکنیک های پژوهشی ، استعدادیابی و استعداد پروری با روش های به روز دنیا نظیر مونته سوری و……..

2-برگزاری انواع تست های هوش / استعدادیابی / خلاقیت برای تمامی گروه های سنی

3-پذیرش صبح و عصر در تمامی فصول

4-زیر نظر آژانس جهانی استعداد یابی WTA

5-آموزش برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان /ربــاتـیـک/آزمــایـشگـاه/خلــاقیـت/نـجــوم/اوریـگـــامــی/ایــروبیـک/شـطـرنـج/مـوسیقـی/زبان انگلیسی /تئاتر/نقاشی خلاق/عکاسی/کـلـوپ بـازی و…

6-قبولی صدر صد در آزمون های ورودی مدارس مطرح شهر اصفهان مثل(امام صادق، سادات ، زکریا، محمد باقر، معصوم، امام علی، ولایت و غیره)

7–بهترین کانال قصه گویی در کشور

8-ایجادو تشکیل ” خیر کوچولو ” اولین خیریه ای در کشور  هست که اعضای آن را کودکان 3 تا 6 سال تشکیل می دهند

9- برگزاری کلاسهای گروه سنی 3-15 سال کلاس های ویژه استعدادیابی ، خلاقیت ، پژوهش در تابستان :اریگامی ، ایروبیک ، رباتیک ، فبک ، تکنولوژی فکر ، برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان، تئاتر  ، حرکات موزون ، چرتکه ، سازه های ماکارونی ، شطرنج ، صنایع دستی ، عکاسی  ، موسیقی ، نقاشی ، نجوم ،  خلاقیت ، آشپزی ساده ، دوخت ساده ، کاردستی با اشیائ دور ریختنی

ارتباط با ما

تلفن ثابت:

 • ۳۶۶۹۳۱۴۶

شماره روابط عمومی:

 • ۰۹۱۳۷۹۹۱۱۲۰

شماره موبایل:

 • ۰۹۱۳۹۱۹۶۴۰۰

آدرس:

 • خیابان ملاصدرا جنوبی، جنب دبیرستان دخترانه منشئی، کوچه شاهد ( 11 )، پلاک 8

ساعات کاری:

 • شنبه – چهارشنبه :    صبح          15 – 7
 • شنبه – چهارشنبه :    عصر          19 – 15
 • پنج شنبه:               صبح          13 – 8

ایمیل:

info@navabegh.org

ویدئوی آپارات

برای دیدن ویدئوهای بیشتر به گالری فیلم یا کانال آپارات مراجعه کنید.

کانال آپارات:

https://www.aparat.com/mnavabegh