چگونه خلاقیت کودکان پیش دبستانی دنیای اندیشه را شکوفا کنیم؟

مقدمه:

 

🛑 ابتدا می‌خواهیم خلاقیت را معنی کنیم و اهمیت آن برای کودکان پیش دبستانی

 

واژه خلاقیت از خلق کردن و آفریدن می‌آید. پس خلاقیت یعنی آفرینندگی! به عبارتی دیگر و دقیق‌تر می‌توان گفت خلاقیت یعنی توان ساختن یا خلق کردن چیزی بکر است. این چیز تازه می‌تواند راهکاری جدید برای حل یک مشکل، یک روش جدید برای انجام فرآیندی خاص و یا یک دستگاه جدید برای سهولت انجام برخی کارها باشد.

خلاقیت یعنی توانایی تولید ایده‌ها و راه‌حل‌های متعدد، جدید و مناسب برای حل مسائل و مشکلات

 

🛑 اهمیت خلاقیت در پیش دبستانی دنیای اندیشه

 

خلاقیت به عنوان یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی که کودکان می‌توانند در طول رشد خود به آن دست پیدا کنند، دارای اهمیت بسیار زیادی است. در واقع، خلاقیت به کودکان کمک می‌کند تا درک بهتری از دنیای پیرامون خود پیدا کنند، با مشکلات روبرو شوند، تفکرات خود را بیان کنند و راه‌حل‌های جدیدی برای مسائل پیش رو پیدا کنند.

 

🛑 چگونه خلاقیت کودکان را افزایش دهیم؟

 

✅از جمله مهم ترین راه های پرورش خلاقیت در کودکان این است که آن ها را از شکست نترسانید؛ زیرا کودکانی که از شکست می ترسند، کمتر خلاق هستند.

 

✅برای افزایش خلاقیت در کودکان، در تشویق کردن آن ها محتاط باشید. تشویق های بی مورد و غیر اصولی به استقلال و تفکر کودکان آسیب می زند. در تشویق کردن کودکان باید بهترین زمان و بهترین شیوه را انتخاب کنید.

 

✅فضای کافی در اختیار کودکان برای بازی قرار دهید. هرگز از بی نظمی و به هم ریختگی اتاق کودک و کلاس هراس نداشته باشید؛ زیرا کودکان برای پرورش خلاقیت خود نیاز به فضای کافی و آزادی عمل دارند.

 

✅برای کودکان یک الگوی مناسب باشید. و سعی کنید در تمام مراحل زندگی خلاق باشید.

زیرا کودک خلاق با نگاه کردن به کارها و فعالیت های والدین،و مربی ایده های جالبی به ذهنش خطور خواهد کرد.

 

✅یکی دیگر از مهم ترین راه های پرورش خلاقیت کودکان اینست که کودک را مدام تحت کنترل قرار ندهیم. کودکانی که از سوی والدین و یا اطرافیان کنترل می شوند؛ کم تر ریسک می کنند که باعث کاهش خلاقیت در آن ها می شود.

 

✅از اظهار نظرهای هر چند عادی در بازی ها و فعالیت های کودک خودداری کنید. بگذارید هر طور که دوست دارند بازی و تفریح خود را مدیریت کنند.

 

✅نگاه کردن به بازی کودکان باعث تقویت خلاقیت در آنها میشود ،والدین یا مربیان با زیر نظر قرار دادن بازی کودکان پی می برند که آن ها با چه وسایلی بیشتر سرگرم می شوند؛ در نتیجه آن ها را برای کودک مهیا می کنند.

 

✅آخرین و مهم ترین مورد که به پرورش خلاقیت کودکان کمک می کند. جلب توجه کودک به نکات و موارد ریز می باشد. نگاه کردن به آسمان، دنبال کردن خطوط ایجاد شده بر روی آن، از جمله کارهایی هستند که در پرورش خلاقیت کودکان کمک می کند.

 

والدین گرامی چه راهکارهایی برای تقویت و پرورش خلاقیت کودکان خود می شناسید؟ چه کارهایی باعث سرکوب کردن خلاقیت کودک می شود؟

 

مجموعه و پیش دبستانی دنیای اندیشه به عنوان بهترین پیش دبستانی اصفهان زیر نظر آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت دارد و رویکرد های آموزشی به روز دنیا را تا جای ممکن اجرا کرده و در محیطی کاملا عینی و پژوهشی و بازی محور مطالب را به کودکان منتقل می کند همچنین با استفاده از آموزشهای نوین و عروسکی با حضور مربیان مجرب فضای مجازی را برای دلبندان شما جذاب تر ساخته است.

 

 

گردآورنده: بهناز ممیز
منبع: منابع متفاوت

ثبت نام اینترنتی دوره های استعدادیابی

برای ثبت نام در دوره های استعدادیابی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره های استعدادیابی

  • نکته: فرم مورد نظر برای متولدین قبل از سال 1399 می باشد.

 

 

ثبت نام دوره پیش دبستانی (پیش 1 و پیش 2)

برای ثبت نام دوره پیش دبستانی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره پیش دبستانی

مهدکودک و پیش دبستانی دنیای اندیشه(دنیای نوابغ)

1- بیش از هفت سال تجربه در زمینه استعداد یابی و خلاقیت با به کار گیری جدیدترین تکنیک های پژوهشی ، استعدادیابی و استعداد پروری با روش های به روز دنیا نظیر مونته سوری و……..

2-برگزاری انواع تست های هوش / استعدادیابی / خلاقیت برای تمامی گروه های سنی

3-پذیرش صبح و عصر در تمامی فصول

4-زیر نظر آژانس جهانی استعداد یابی WTA

5-آموزش برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان /ربــاتـیـک/آزمــایـشگـاه/خلــاقیـت/نـجــوم/اوریـگـــامــی/ایــروبیـک/شـطـرنـج/مـوسیقـی/زبان انگلیسی /تئاتر/نقاشی خلاق/عکاسی/کـلـوپ بـازی و…

6-قبولی صدر صد در آزمون های ورودی مدارس مطرح شهر اصفهان مثل(امام صادق، سادات ، زکریا، محمد باقر، معصوم، امام علی، ولایت و غیره)

7–بهترین کانال قصه گویی در کشور

8-ایجادو تشکیل ” خیر کوچولو ” اولین خیریه ای در کشور  هست که اعضای آن را کودکان 3 تا 6 سال تشکیل می دهند

9- برگزاری کلاسهای گروه سنی 3-15 سال کلاس های ویژه استعدادیابی ، خلاقیت ، پژوهش در تابستان :اریگامی ، ایروبیک ، رباتیک ، فبک ، تکنولوژی فکر ، برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان، تئاتر  ، حرکات موزون ، چرتکه ، سازه های ماکارونی ، شطرنج ، صنایع دستی ، عکاسی  ، موسیقی ، نقاشی ، نجوم ،  خلاقیت ، آشپزی ساده ، دوخت ساده ، کاردستی با اشیائ دور ریختنی

ارتباط با ما

تلفن ثابت:

  • ۳۶۶۹۳۱۴۶

شماره روابط عمومی:

  • ۰۹۱۳۷۹۹۱۱۲۰

شماره موبایل:

  • ۰۹۱۳۹۱۹۶۴۰۰

آدرس:

  • خیابان ملاصدرا جنوبی، جنب دبیرستان دخترانه منشئی، کوچه شاهد ( 11 )، پلاک 8

ساعات کاری:

  • شنبه – چهارشنبه :    صبح          15 – 7
  • شنبه – چهارشنبه :    عصر          19 – 15
  • پنج شنبه:               صبح          13 – 8

ایمیل:

info@navabegh.org

ویدئوی آپارات

برای دیدن ویدئوهای بیشتر به گالری فیلم یا کانال آپارات مراجعه کنید.

کانال آپارات:

https://www.aparat.com/mnavabegh