کلاس دومینو و فواید آن برای کودک

در این کلاس کودکان به کمک پک های دومینو ( که دارای قطعات دومینو هستند) آموزش لازم را می بینند. این آموزش شامل نوع چیدمان، نحوه چیدمان، استحکام سازه، نحوه جمع کردن…می باشد.

این کلاس از گروه سنی ۶-۴ و ۶ سال به بالا تقسیم بندی می شود.

تعداد نفرات کلاس خیلی مهم است چون هر کودک حدودا به ۲ متر فضا نیاز دارد که سازه ی او به دیگران برخورد نکند و خراب شود، یا باید کلاس بزرگ باشد یا تعداد نفرات کم باشد.

کف کلاس حتما باید کف پوش داشته باشد یا روی میزهای مستحکم چیده شود چون در صورتی که میز حرکت کند یا کف مناسب نباشد سازه خراب می شود مداوم و انگیزه کودک از بین می رود.

در این کلاس می توان بی نهایت سازه ساخت و هر روز می تواند برای کودکان مفرح باشد.

فواید کلاس دومینو:

  • افزایش دقت و تمرکز: مسلما گذاشتن قطعات دومینو کنار هم در فاصله ی مناسب که سازه خراب نشود نیازمند داشتن دقت و تمرکز است که حتی در صورتی که کودک این آیتم را نداشته باشد باعث تقویت آن می شود.
  • افزایش صبر و حوصله: دومینو باعث تقویت صبر و حوصله در کودکان می شود به ۲ دلیل این امر اتفاق می افتد اول اینکه با حوصله قطعات کنار هم قرار گیرند دوم اینکه اگر خراب شد سازه دست از کار نکشد.
  • هماهنگی چشم و دست: مسلما زمان چیدن مهره ها و قطعات مهره ها به هماهنگی بین چشم و دست نیاز است و این آیتم با تمرین تقویت هم می شود.
  • خلاقیت: افزایش خلاقیت و ساخت سازه های جدید، در دومینو بسیار مشهود است کودک پس از یادگیری اصول اولیه کار می تواند بینهایت طرح بسازد
  • تقویت توالی دیداری و هوش دیداری: از فاکتورهای مهم در کلاس دومینو تقویت توالی دیداری و هوش دیداری است چون در چیدن قطعات فاصله و رعایت میزان، نوع چرخش، …بسیار مهم است.
  • کنترل لرزش دست و تقویت ماهیچه های دست: باز به علت استفاده از سازه های کوچک و چیدمان منظم آن در فواصل مشخص ، چرخش به موقع به کمک دست هم ماهیچه های دست تقویت می شود و اگر دست کودک لرزش دارد کنترل می شود.
  • تقویت حس همکاری گروهی:

مجموعه دنیای نوابغ از پک های استاندارد دومینو و مربیان مجرب و آموزش دیده استفاده می کند البته باید کودکان آیتم ها را در منزل مدام تکرار کنند تا تثبیت شود.

مجموعه و پیش دبستانی دنیای اندیشه به عنوان استعدادیابی کودکان در اصفهان زیر نظر آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت دارد و با تولید و ساخت محتوای الکترونیکی طبق مصوبات آموزش و‌ پروش سعی در جذاب کردن فیلمهای مهارتی و آموزشی داشته و با استفاده از آموزشهای نوین و عروسکی با حضور مربیان مجرب فضای مجازی را برای دلبندان شما جذاب تر ساخته است.

راحیل امینی

دنیای نوابغ

دسته: آموزش ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام اینترنتی دوره های استعدادیابی

فرم ثبت نام دوره های استعدادیابی

  • (لطفا بر روی تلفن همراه خود واتساپ نصب باشد.)

مهدکودک و پیش دبستانی دنیای اندیشه(دنیای نوابغ)

1- بیش از هفت سال تجربه در زمینه استعداد یابی و خلاقیت با به کار گیری جدیدترین تکنیک های پژوهشی ، استعدادیابی و استعداد پروری با روش های به روز دنیا نظیر مونته سوری و……..

2-برگزاری انواع تست های هوش / استعدادیابی / خلاقیت برای تمامی گروه های سنی

3-پذیرش صبح و عصر در تمامی فصول

4-زیر نظر آژانس جهانی استعداد یابی WTA

5-آموزش برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان /ربــاتـیـک/آزمــایـشگـاه/خلــاقیـت/نـجــوم/اوریـگـــامــی/ایــروبیـک/شـطـرنـج/مـوسیقـی/زبان انگلیسی /تئاتر/نقاشی خلاق/عکاسی/کـلـوپ بـازی و…

6-قبولی صدر صد در آزمون های ورودی مدارس مطرح شهر اصفهان مثل(امام صادق، سادات ، زکریا، محمد باقر، معصوم، امام علی، ولایت و غیره)

7–بهترین کانال قصه گویی در کشور

8-ایجادو تشکیل ” خیر کوچولو ” اولین خیریه ای در کشور  هست که اعضای آن را کودکان 3 تا 6 سال تشکیل می دهند

9- برگزاری کلاسهای گروه سنی 3-15 سال کلاس های ویژه استعدادیابی ، خلاقیت ، پژوهش در تابستان :اریگامی ، ایروبیک ، رباتیک ، فبک ، تکنولوژی فکر ، برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان، تئاتر  ، حرکات موزون ، چرتکه ، سازه های ماکارونی ، شطرنج ، صنایع دستی ، عکاسی  ، موسیقی ، نقاشی ، نجوم ،  خلاقیت ، آشپزی ساده ، دوخت ساده ، کاردستی با اشیائ دور ریختنی

ارتباط با ما

شماره روابط عمومی:

۰۹۱۳۷۹۹۱۱۲۰

شماره موبایل:

۰۹۱۳۹۱۹۶۴۰۰

آدرس:

خیابان ملاصدرا جنوبی، کوچه شماره 11، پلاک 8

ساعات کاری:

شنبه – پنج شنبه : ۹ – 15

ایمیل:

info@navabegh.org

ویدئوی آپارات

برای دیدن ویدئوهای بیشتر به گالری فیلم یا کانال آپارات مراجعه کنید.

کانال آپارات:

https://www.aparat.com/mnavabegh