ارتباط خوب با کودک

ارتباط خوب با کودک | روش برقراری ارتباط صحیح با کودک

صرف زمان برای کودکان از صرف پول مهمتر است. گذر زمان هر روز رشد و شگفتي هاي بسياري از فرزندتان را به شما نشان مي دهد و مشغله زندگي والدين آنقدر زياد است که بيشتر وقت ها نمي توانيد نکات ظريف و حساس کودکي فرزندتان را درک کنيد. اما يک فلسفه مشترک براي بزرگ کردن فرزندان وجود دارد:

 

بايد با فرزندانتان وقت بگذرانيد.(ارتباط خوب با کودک)
البته مقدار زماني که صرف مي کنيد مهم نيست بلکه چگونگي گذران وقت با او مهم است. هر چه بيشتر با فرزندتان وقت بگذرانيد بيشتر به نفع او است. ممکن است در طول روز ساعاتي وجود داشته باشد که اعضاي خانواده کنار هم جمع شوند اما به معناي در کنار هم بودن نيست . چون اگر دقت کنيم هر کدام در گوشه اي مشغول به کاري هستند و فقط در زير يک سقف هستند. مثلاً مادر کودک را به حمام مي برد اما مرتب به او گوشزد مي کند که همه کارهايش مانده است و او فرصت آب بازي ندارد. پدر شب ها براي فرزندش داستان مي گويد اما در مقابل اصرار کودک به گفتن داستاني ديگر بهانه کارهاي عقب مانده اش را مي آورد و برق اتاق را زود خاموش مي کند و …

يادتان باشد بين تولد فرزندتان تا رفتن او به دانشگاه فقط ۹۴۰ جمعه است که مي توانيد با او بگذرانيد. شايد به نظرتان زياد برسد اما تا امروز چند تاي آن را از دست داده ايد؟

 

دو راه براي افزايش مقدار زماني که واقعا با فرزندتان مي گذرانيد وجود دارد:

 • اگر برايتان مقدور است وقت بيشتري با او بگذرانيد اين کار را بکنيد.
 • اگر برايتان امکان ندارد به خاطر شغل يا ساير الزام ها سعي کنيد، حضورتان را زماني که با هم هستيد افزايش دهيد.

ارتباط خوب با کودک

 نکات مهم :

 1. بهتر است يک ساعت را صادقانه با فرزندتان بگذرانيد تا اينکه دو ساعت با او باشيد در حالي که ذهنتان جاي ديگر باشد. زماني را که با فرزندتان مي گذرانيد بايد کاملا متعلق به او و فقط خود او باشد. گذران وقت با فرزند يعني اين.
 2. در برنامه هاي کودک چيزهائي بگنجانيد که مي دانيد او را خوشحال مي کند اين شادي مي تواند همراه شدن با او هنگام بازي کردن ،مرتب کردن وسايل خانه با يکديگر يا رفتن به پارک باشد.
 3. البته از او بپرسيد وقتي حوصله اش سر مي رود دوست دارد چه کارهائي انجام بدهد فهرستي از اين کارها را تهيه کرده و سعي کنيد گاهي خلوت کودک را پر کنيد و با او در بازي هايش همراه شويد.

 

مطمئن باشيد ايجاد سازگاري هاي بسيار کوچک اما مهم در رفتار شما با کودکتان مي تواند پيشرفت هاي بسياري را در زندگي خانوادگي تان ايجاد کند.

 

مجموعه و پیش دبستانی دنیای اندیشه به عنوان استعدادیابی کودکان در اصفهان زیر نظر آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت دارد و با تولید و ساخت محتوای الکترونیکی طبق مصوبات آموزش و‌ پروش سعی در جذاب کردن فیلمهای مهارتی و آموزشی داشته و با استفاده از آموزشهای نوین و عروسکی با حضور مربیان مجرب فضای مجازی را برای دلبندان شما جذاب تر ساخته است.

 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
🔰👇🔰👇🔰👇🔰
گردآورنده “بهناز ممیز”
منبع :مجلات رشد کودک

ثبت نام اینترنتی دوره های استعدادیابی

برای ثبت نام در دوره های استعدادیابی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره های استعدادیابی

 • نکته: فرم مورد نظر برای متولدین قبل از سال 1399 می باشد.

 

 

ثبت نام دوره پیش دبستانی (پیش 1 و پیش 2)

برای ثبت نام دوره پیش دبستانی می توانید یا با شماره روابط عمومی تماس بگیرید و یا فرم زیر را تکمیل نمائید.

 

 

شماره روابط عمومی    09137991120

 

فرم ثبت نام دوره پیش دبستانی

مهدکودک و پیش دبستانی دنیای اندیشه(دنیای نوابغ)

1- بیش از هفت سال تجربه در زمینه استعداد یابی و خلاقیت با به کار گیری جدیدترین تکنیک های پژوهشی ، استعدادیابی و استعداد پروری با روش های به روز دنیا نظیر مونته سوری و……..

2-برگزاری انواع تست های هوش / استعدادیابی / خلاقیت برای تمامی گروه های سنی

3-پذیرش صبح و عصر در تمامی فصول

4-زیر نظر آژانس جهانی استعداد یابی WTA

5-آموزش برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان /ربــاتـیـک/آزمــایـشگـاه/خلــاقیـت/نـجــوم/اوریـگـــامــی/ایــروبیـک/شـطـرنـج/مـوسیقـی/زبان انگلیسی /تئاتر/نقاشی خلاق/عکاسی/کـلـوپ بـازی و…

6-قبولی صدر صد در آزمون های ورودی مدارس مطرح شهر اصفهان مثل(امام صادق، سادات ، زکریا، محمد باقر، معصوم، امام علی، ولایت و غیره)

7–بهترین کانال قصه گویی در کشور

8-ایجادو تشکیل ” خیر کوچولو ” اولین خیریه ای در کشور  هست که اعضای آن را کودکان 3 تا 6 سال تشکیل می دهند

9- برگزاری کلاسهای گروه سنی 3-15 سال کلاس های ویژه استعدادیابی ، خلاقیت ، پژوهش در تابستان :اریگامی ، ایروبیک ، رباتیک ، فبک ، تکنولوژی فکر ، برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان، تئاتر  ، حرکات موزون ، چرتکه ، سازه های ماکارونی ، شطرنج ، صنایع دستی ، عکاسی  ، موسیقی ، نقاشی ، نجوم ،  خلاقیت ، آشپزی ساده ، دوخت ساده ، کاردستی با اشیائ دور ریختنی

ارتباط با ما

تلفن ثابت:

 • ۳۶۶۹۳۱۴۶

شماره روابط عمومی:

 • ۰۹۱۳۷۹۹۱۱۲۰

شماره موبایل:

 • ۰۹۱۳۹۱۹۶۴۰۰

آدرس:

 • خیابان ملاصدرا جنوبی، جنب دبیرستان دخترانه منشئی، کوچه شاهد ( 11 )، پلاک 8

ساعات کاری:

 • شنبه – چهارشنبه :    صبح          15 – 7
 • شنبه – چهارشنبه :    عصر          19 – 15
 • پنج شنبه:               صبح          13 – 8

ایمیل:

info@navabegh.org

ویدئوی آپارات

برای دیدن ویدئوهای بیشتر به گالری فیلم یا کانال آپارات مراجعه کنید.

کانال آپارات:

https://www.aparat.com/mnavabegh