چگونه بچه های خود را سرگرم کنیم؟؟!

 

 

مقدمه:

بچه ها همیشه تمایل به بازی کردن دارند ویکی از ویژگی‌های بارز کودکان انجام بازی است که نه انرژی آنها را نمیگیرد بلکه به اونها انرژی بیشتری هم داده می شود.

پس همیشه باید به یاد داشته باشیم که کودکان رابطه مستقیمی با بازی دارند وهیچ گاه بازی را از آنها جدا نکنیم در صورتی که بیشتر پدر ومادر ها متوجه این موضوع نیستند وهمیشه احساس میکنند کودک آنها زیاد تمایلی به بازی ندارند .

بنده در این مقاله سعی دارم بر این موضوع تاکید کنم وبگوییم که چقدر بازی برای بچه ها حیاطی ولازم هست و اینکه بچه های گروه سنی زیر ۶ سال ففط از طریق بازی آموزش داده میشوند.

از آنجایی که الان در شرایطی هستیم که کودکان نمیتوانند به بیرون از خانه بروند ومجبور هستند تایم خود را در خانه بگذارند در نتیجه سعی بر آن داریم که چند بازی که در این مدت میتوان با کودکان خود در خانه انجام داد اشاره کنم .

چگونه بچه های خود را سرگرم کنیم ؟؟!

نکته ای که در اینجا میخواهم به آن اشاره کنم این است که حتما برای کودکان خود وقت بگذارید وبه بازی با آنها بپردازید تا کودک از محیط منفی ونا امن دور باشد واز شما انرژی وشادی دریافت کند .

حالا سراغ بازی هایی می رویم که شما پدر ومادرها می توانید در خانه با بچه ها انجام دهید :

  • آشپزی لذت بخش

آشپزی یکی از کار های مورد علاقه کودکان می باشد که باعث اعتماد به نفس در کودک میگردد وباعث بالا رفتن حس مسئولیت در کودک نیز میشود.در اشپزی کردن می توانید کار هایی که خطر ندارند بخواهید که بچه ها انجام دهند .مانند ورز دادن خمیر یا بهم زدن سس یا اضافه کردن چاشنی های مواد و… که هرکدام از اینها نیز میتواند مهارتی را درکودک تقویت کند ودر آخر غذای خوشمزه را نوش جان کنید.

  • نقاشی کردن با رنگ انگشتی :

لازم نیست که همیشه یک کاغذ ومداد رنگی را به بچه ها بدیم واز آنها بخواهیم که نقاشی بکشند.

شما میتوانید این کار رو برای کودک لذت بخش تر هم بکنید مثلا می توانید به داخل حمام بروید واز کودک که دیوار حمام را با رنگ انگشتی به زیبایی نقاشی کند وشما هم کنار آن این کار را انجام دهید ودر اخر با اب بازی به شستن دیوار ها واز این کار لذت ببرید .

  • انجام یک نمایش خانوادگی :

بخواهید کودک خود نمایشنامه ایی را طراحی کند وکارگردانی وشما بازیگران آن باشید وسعی کنید یک نمایش پر از هیجان وخاطر انگیز در ذهن آن ایجاد کنید

  • ورزش وتحرک :

یکی از کار های دیگری که میتوانید انجام دهید این است که از کودک بخواهید که باهم ورزش کنید.همیشه کودک را در نقش اصلی قرار دهید تا بتواند اعتماد به نفس خود را بالا ببرد واز زمانش لذت ببرد به او بگویید که مربی ورزش هست وباید به شما آموزش بدهد وشما هم تا بتوانید از اون یاد بگیرید.

  • بازی های دست جمعی وخانوادگی

بازی هایی که در زمان کودکی خود انجام میدادیم ولذت میبردیم را میتوانید با کودک انجام دهید وتا سطح کودک بازی را آسان کنید مانند اسم وفامیل..پانتومیم..هپ..منچ و…که میتوانید تشکیل تیم یا گروه دهید وبه کودک کمک کنید که او همی یاد بگیرد ولذت ببزد از اون نظر خواهی کنید ومشورت بگیرید و میتوان مفهوم واقعی خانواده رو به کودک آموزش دهید .

پس هیچ گاه فراموش نکنید که کودکان شما استحقاق آرامش وشادی را دارند ونباید عوامل محیط واتفاقات اطراف این شادی را از کودک بگیرد .شما شخصیت وخاطرات کودکان خود را میسازید پس با صبر وحوصله وانرژی در کنار کودکان خود باشید.

در موسسه دنیای اندیشه(دنیای نوابغ) هدف بر شادی وهمراهی وآموزش صحیح به کودکان شما هست وبا تمام انرژی در کنار شما عزیزان هستیم .

نفیسه جعفری

  • موسسه دنیای اندیشه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 9 =

ثبت نام اینترنتی

فرم ثبت نام انلاین

مهدکودک و پیش دبستانی دنیای اندیشه(دنیای نوابغ)

1- بیش از هفت سال تجربه در زمینه استعداد یابی و خلاقیت با به کار گیری جدیدترین تکنیک های پژوهشی ، استعدادیابی و استعداد پروری با روش های به روز دنیا نظیر مونته سوری و……..

2-برگزاری انواع تست های هوش / استعدادیابی / خلاقیت برای تمامی گروه های سنی

3-پذیرش صبح و عصر در تمامی فصول

4-زیر نظر آژانس جهانی استعداد یابی WTA

5-آموزش برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان /ربــاتـیـک/آزمــایـشگـاه/خلــاقیـت/نـجــوم/اوریـگـــامــی/ایــروبیـک/شـطـرنـج/مـوسیقـی/زبان انگلیسی /تئاتر/نقاشی خلاق/عکاسی/کـلـوپ بـازی و…

6-قبولی صدر صد در آزمون های ورودی مدارس مطرح شهر اصفهان مثل(امام صادق، سادات ، زکریا، محمد باقر، معصوم، امام علی، ولایت و غیره)

7–بهترین کانال قصه گویی در کشور

8-ایجادو تشکیل ” خیر کوچولو ” اولین خیریه ای در کشور  هست که اعضای آن را کودکان 3 تا 6 سال تشکیل می دهند

9- برگزاری کلاسهای گروه سنی 3-15 سال کلاس های ویژه استعدادیابی ، خلاقیت ، پژوهش در تابستان :اریگامی ، ایروبیک ، رباتیک ، فبک ، تکنولوژی فکر ، برنامه نویسی  کامپیوتری برای کودکان، تئاتر  ، حرکات موزون ، چرتکه ، سازه های ماکارونی ، شطرنج ، صنایع دستی ، عکاسی  ، موسیقی ، نقاشی ، نجوم ،  خلاقیت ، آشپزی ساده ، دوخت ساده ، کاردستی با اشیائ دور ریختنی

تماس با ما

آدرس:

اصفهان – فرایبورگ – کوچه ۲۲ – پلاک ۱۸

شماره تماس دفتر:

۰۳۱۳۶۶۸۲۳۸۳-۰۳۱۳۶۶۸۲۳۸۴

شماره موبایل:

۰۹۱۳۹۱۹۶۴۰۰

ساعات کاری

شنبه – چهارشنبه : ۸ الی ۶ عصر

ایمیل

info@navabegh.org

اینستاگرام ما را دنبال کنید

ما را در آپارات دنبال کنید